fbpx

Najpopularniejszy napój na świecie

kuchnia włoska popularne dania wino
Ciekawostki z kulinarnego świata Włoch
31 sierpnia, 2021
tiramisu włoski deser brocci
Tiramisu, czyli uniesienie do nieba
14 września, 2021
Show all

Najpopularniejszy napój na świecie

włoska kawa top pelini

Kawa ma w sobie taką moc, która zamienia pierwsze randki w te najlepsze i najbardziej udane. Mała czarna budzi nas o poranku otulając bukietem przyjemnych smaków i zapachów. To przy kawie zazwyczaj powstają najlepsze i najbardziej innowacyjne pomysły. Flat white dla wielu jest motorem napędowym przy pracy. Ten wspaniały, znany na całym świecie napój zawsze wprawia nas w dobry nastrój.

Kawa spożywana w odpowiednich ilościach niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych. Kofeina pobudza nasz organizm i przyśpiesza jego krążenie. Mała czarna może pomóc nam przy odchudzaniu. Dlaczego? Kawa usprawnia perystaltykę jelit. Dzięki temu trawimy szybciej. Ziarna kawy zawierają w sobie wiele przeciwutleniaczy, które likwidują wolne rodniki. To oznacza, że spowalniają proces starzenia się organizmu. Pomagają nam od wewnątrz, ale również i od zewnątrz. Kawa stosowana jako wcierka do włosów może uratować przerzedzającą się fryzurę i pobudzić mieszki włosowe do pracy. Natomiast płukanka sprawi, że nasze włosy będą mocniejsze. Należy pamiętać jednak o tym, żeby nie przedawkować kofeiny. Za duże ilości mogą mieć całkowicie odwrotny skutek.

W Brocci zapraszamy Cię na espresso, americano, flat white, cappuccino, latte i latte macchiato. Przyjdź i sprawdź, która kawa należy do Twoich ulubionych! 😉

Nasze napoje 🙂

Zamówienia z dostawą