fbpx

Zdrowa dieta jako fundament rozwoju

tiramisu włoski deser brocci
Tiramisu, czyli uniesienie do nieba
14 września, 2021
pomidory pelati
Addio Pomidory!
8 października, 2021
Show all

Zdrowa dieta jako fundament rozwoju

zdrowa dieta warzywa owoce

Zdrowa i zrównoważona dieta jest podstawą dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka. Światowa Organizacja Zdrowia od wielu lat alarmuje o epidemii otyłości. To bardzo ważne, by dawać przykład najmłodszym i zachęcać ich do zdrowego odżywiania.

W XXI wieku jedzenie jest wszech dostępne. Kolorowe reklamy napływające do nas z każdej strony zachęcając nas do sięgania po wysoce przetworzone produkty. Szczególnie podatni na takie zabiegi są młodzi odbiorcy. Otyłość to choroba cywilizacyjna. Ciągnie ze sobą wiele konsekwencji zdrowotnych, których nie widać od razu. Różnego rodzaju schorzenia ujawniają się z czasem. Zdecydowanie zmniejszają one jakość życia.

Zdrowe odżywianie większości osób kojarzy się ze spożywaniem sałaty i byciem ciągle głodnym. To ogromny mit. Jeść zdrowo i smacznie można na przykład w naszej restauracji. Tak! Pizza też może być zdrowa! 😉 Przecież dostarcza nam nie tylko kalorii, takż witamin, które znajdziemy w warzywach. Dobrej jakości ser zawiera w sobie ogromną dawkę wapnia i witamin z grupy B. Oczywiście nie jest tajemnicą, że sos z prawdziwych pomidorów stanowi źródło likopenu. To przeciwutleniacz, który zmniejsza ryzyko powstawania nowotworów oraz zawału serca. Sekret tkwi również w tym, że naszą pizzę przyrządzamy z najwyższej jakości komponentów oraz ze starannie dobranych składników.

Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest zdrowe odżywianie dla młodego człowieka. Z tego faktu w Brocci przygotowaliśmy specjalne pozycje w menu poświęcone najmłodszym. Dbamy o to, żeby dania podawane dzieciom składały się ze składników najwyższej jakości, miały odpowiednią wielkość oraz były odpowiednio zbilansowane.

nasze menu

zamów z dostawą