Wina

brocci

IL MIO Pinot Grigio Venezia DOC Wenecja

Białe wytrawne, szczepy: Pinot Grigio W bukiecie znajdziemy jabłka, dojrzałe gruszki i świeże zioła. Wino ma przyjemny, mocny smak. Na podniebieniu wyczuwalna gruszka i melon. Kwasowość i słodycz są doskonale zrównoważone. Idealny towarzysz dla lekkiej kuchni włoskiej. Polecamy do dań rybnych i świeżych serów.
8,50 PLN / 64,90 PLN
brocci

"Confini" Chianti DOCG Toskania

Czerwone wytrawne, szczepy: Sangiovese 90%, Canaiolo 10% Rozkosznie soczyste, wiśniowe Sangiovese, o zrównoważonej mineralności i delikatnych garbnikach. Doskonałe do typowych dań kuchni włoskiej, dań mięsnych, makaronów z sosami mięsnymi oraz pizzy. Pozbawione agresywności - łatwe do picia.
9,90 PLN / 57,90 PLN
brocci

Vaccaro Luna Grillo DOC Sicilia

Białe wytrawne, szczepy: Grillo Wino o zielonkawożółtym kolorze. Winogrona krótko maceruje się i powoli fermentuje w około 11°C przez okres 3 tygodni, czego efektem jest bukiet zawierający nuty cytrusów, a szczególnie grejpfruta i cytryny. Świeże, o przyjemnie orzeźwiającej kwasowości. Polecamy do owoców morza i ryb.
10,90 PLN / 63,90 PLN
brocci

IL MIO Merlot & Primitivo IGT Puglia

Czerwone wytrawne, szczepy: Merlot 70%, Primitivo 30% Głęboka ciemnoczerwona barwa. Bukiet rozwija przyjemne owocowe nuty wiśni i malin. Owoce dominują wyraźnie na podniebieniu, obecne są także rodzynkowe niuanse. Na końcu wino okazuje miękkie taniny. Idealnie pasuje do kaczki, salami oraz sera Camembert.
10,90 PLN / 65,90 PLN
brocci

Vernaccia di San Gimignano DOCG Toskania

Białe wytrawne, szczepy: Vernaccia Delikatna Vernacchia pełna owocowych aromatów. Dojrzałe gruszki, migdały i jabłko tworzą pełny aromat toskańskiego białego wina. Doskonałe do lekkich dań z ryb, przystawek. Doskonałe, mocno schłodzone w upalne dni – orzeźwia i gasi pragnienie.
11,90 PLN / 71,90
brocci

Sant'Orsola Barbera d'Asti DOCG Piemont

Czerwone wytrawne, szczepy: Barbera Wino o jasnej, rubinowej barwie. Aromat zdominowany przez nuty palonego drewna, wyprawioną skórę. Przyjemne owoce z dominacją ciemnych jagód. Delikatne garbniki i elegancka kwasowość. Odpowiednie intensywnych potraw z dziczyzny i korzennych, dojrzałych serów.
11,90 PLN / 71,90 PLN